Dažniausiai užduodami klausimai apie medines grindis

Parketlentės ar masyvo grindys? Alyvuotos ar lakuotos grindys? Tai tik keletas klausimų, kuriuos užduoda daugėlis STAKI klientų prieš perkant medines grindis. Šiame skyrelyje rasite atsakymus ir pagrindinę informaciją apie medines grindis. Tikimės, kad tai pagelbės jums pasirenkant grindis. O jeigu dar turėsite klausimų, prašom kreiptis į mus tel. +370 614 80016 ir mes į juos atsakysime.

Kas yra grindinės masyvo lentos?
Masyvo lentos – tai grindinės lentos pagamintos iš vientiso medžio, neklijuotos, nedygiuotos.

Ar tinka masyvo grindinės lentos šildomoms grindims?
Taip tinka, tačiau reikia nepamiršti, kad medinės grindys yra kaip „gyvas“ organizmas, kurios šildymo sezono metu išgarina drėgmę iš savęs, todėl grindinės lentos gali pradėti trauktis, t.y. šiek tiek pasikeičia grindų matmenys, gali atsirasti tarpeliai tarp lentų. Ne šildymo sezono metu lentos turėtų įgauti savo pradinius matmenis.
Renkantis masyvo grindines lentas šildomoms grindims, reiktų pasirinkti kuo plonesnes ir siauresnes lentas, kad lentos praleistų daugiau šilumos ir mažiau kistų jų matmenys.

Iš ko yra pagamintos dvisluoksnės parketlentės?
Dvisluoksnės STAKI parketlentės yra pagamintos iš ąžuolo medienos lamelės (4 arba 6 mm) ir daugiasluoksnės beržo faneros.

Ar tinka dvisluoksnės parketlentės šildomoms grindims?
Dvisluoksnės parketlentės puikiai tinka šildomoms ir nešildomoms grindims, tačiau reiktų rinktis kuo plonesnes, kad jos praleistų daugiau šilumos. Antrasis parketlentės sluoksnis yra pagamintas iš daugiasluoksnės faneros, kuri yra daug stabilesnė nei medžio masyvas, ir neleidžia grindims stipriai deformuotis pasikeitus aplinkos drėgmei ar temperatūrai.

Kas geriau tinka šildomoms grindims - parketlentės ar trisluoksnis parketas?
Trisluoksnis parketas šildomoms grindims dažniausiai yra pasirenkamas dėl jo plonumo ir šilumos pralaidumo. Tačiau didžioji Europos dalis renkasi dvisluoksnes parketlentes, kadangi jų gamyboje yra naudojama pagrinde mediena ir fanera, todėl jos yra draugiškesnės aplinkai, stabilios ir jos nei kiek nenusileidžia šilumos pralaidumu trisluoksniam parketui. Be to, parketlentės gali būti atnaujinamos net iki penkių kartų.

Ar masyvo grindinės lentos yra brangesnės už parketlentes?
Dažniausiai masyvo grindys kainuoja pigiau nei parketlentės, nes jų gamybos kaštai yra mažesnį.

Kas yra TOP-LAG grindys?
TOP-LAG grindys – tai dvisluoksnės parketlentės, pagamintos tik iš ąžuolo medienos. Viršutinis parketlentės sluoksnis yra – 6 mm vienos juostos lamelė, apatinis grindlentės sluoksnis yra pagamintas taip pat iš ąžuolo medienos. Tai analogas masyvo grindims, tačiau jos daug stabilesnės.

Kuom skiriasi TOP-LAG grindys nuo masyvo grindinių lentų, ar parketlenčių?
Kitaip nei masyvo grindinės lentos, TOP-LAG grindys yra pagamintos ne iš vientiso medžio. TOP-LAG grindys, kaip ir parketlentės, gali būti montuojamos ant šildomų grindų. Be to, TOP-LAG grindys yra plonesnės nei parketlentės, todėl praleidžia daugiau šilumos.
Pats didžiausias TOP-LAG grindų pliusas yra tai, kad jų dėvimasis sluoksnis yra net 6 mm, todėl jos gali būti atnaujintos net 5 kartus.

Ar galima montuoti TOP-LAG grindis ant šildomo pagrindo?
TOP-LAG grindys – geriausias pasirinkimas šildomoms grindims, nes jos vienos stabiliausių, draugiškos aplinkai ir pasižymi didelių šilumos pralaidumu.

Geriau rinktis grindis su gamykline apdaila, ar apdailą daryti po grindų instaliavimo?
Pasirinkdami grindis su gamykline apdaila jūs sutaupysite laiko ir pinigų bei išvengsite dulkių ir nepageidaujamo kvapo namuose, nes jums po grindų instaliavimo nebereikės jų nei šlifuoti, nei alyvuoti ar lakuoti.

Kiek reikia papildomai užsisakyti grindų prie bendro užsakomo kiekio, kad nepritrūkčiau lentų?
Užsakant grindis reiktų papildomai pridėti apie 4-5%, jeigu grindys bus instaliuojamos horizontaliai, arba 5-7% - montuojant įstrižai.

Kurias grindis geriau rinktis – lakuotas ar alyvuotas?
Tai vienas dažniausių klausimų iš mūsų klientų. Tačiau nėra bendro sutarimo, kas geriau – lakuotos ar alyvuotos grindys.
Lakavimo metu medinės grindys yra padengiamos apsaugine plėvele, kuri saugo grindis nuo kasdieninio dėvėjimosi. Be to, yra galimybė rinktis blizgų arba matinį laką. Tačiau reiktų atkreipti dėmesį, kad ant blizgaus lako labiau matosi įvairūs įbrėžimai. O nusprendus koreguoti atsiradusius įbrėžimus ant lakuotų grindų, jas teks visas peršlifuoti ir tuomet lakuoti visą grindų plotą. Kitaip nei alyvuotas grindis galima atnaujinti ploteliais, nereikia peršlifuoti viso grindų ploto.
Alyvuotos grindys būna matiškesnės, išlaiko natūralų medienos paviršių, be to, galite rinktis iš gausybės įvairių atspalvių, grindys gali būti papildomai dūmintos, sendintos, šukuotos metaliniais šepečiais. Tad rinktis jums.

Ar gali būti masyvo grindinės lentos montuojamos plaukiojančiu būdu?
Kadangi medinės grindys jautriau nei kitos sintetinės grindys reaguoja į aplinkos poveikius – drėgmę ir temperatūrą, rekomenduojame masyvo grindines lentas priklijuoti prie pagrindo, arba prisukti medvaržčiais prie medinio paviršiaus. Prieš montuojant medines grindis svarbu įsitikinti, kad grindų pagrindas atitinka jam keliamus reikalavimus – yra sausas, nesuskilęs, negirgždantis, neišteptas statybinėmis medžiagomis.

Ar reikalingas paklotas montuojant parketlentes?
Jeigu grindys yra montuojamos ne plaukiojančiu būdų, joms nereikalingas paklotas, nes jos yra klijuojamos prie pagrindo. Taip pat parketlentės gali būti prisuktos medvaržčiais prie medinio pagrindo.

Kokius klijus reikia naudoti medinių grindų montavimui?
Medinių grindų klijavimui STAKI rekomenduoja rinktis poliuretaninius STAUF klijus, kurie tvirtai priklijuos lentas prie pagrindo, bet paliks laisvumo natūraliam medienos judėjimui. Šie klijai neturi vandens savo sudėtyje, todėl jie tinka klijuoti medines grindis net ir ant šildomo pagrindo.

Ar reikia papildomai alyvuoti grindis po sumontavimo?
Po grindų instaliavimo rekomenduojame medines grindis padengti papildomu apsauginiu sluoksniu alyvos. Ji apsaugos grindis nuo drėgmės, purvo, grindys ilgiau išlaikys pradinį atspalvį.

Ar medinės grindys gali būti montuojamos vonios kambaryje?
Vonios kambaryje nerekomenduojame montuoti medinių grindų. Nuo perteklinės drėgmės medis pradės pūstis, išsigaubs. Vonios kambaryje galima montuoti TOP-LAG parketlentes, bet su specialia apdaila ir išlaikant kambario santykinę drėgmę iki 70%.

Ar naujos medinės grindys gali būti montuojamos ant senųjų?
Medinės grindys gali būti montuojamos ant senųjų tik tuo atvejų, jeigu senosios nėra supuvę ir negirgžda.

Kodėl medinės grindys kartais girgžda?
Dažniausiai girgždesys atsiranda nuo netinkamai paruošto grindų pagrindo, arba grindlentės yra atsiklijavusios nuo pagrindo.

Ar galiu pats susimontuoti medines grindis?
Medinės grindys, klijai, alyvos nėra pigūs gaminiai, todėl patartume grindų montavimą palikti patyrusiems meistrams, kad po to nereikėtų gailėtis nepasisekus tinkamai suinstaliuoti grindų. Be to, grindų montavimui reikia specialios įrangos bei įgūdžių jais naudojantis. Reikia mokėti tinkamai išcentruoti kambarį, kad grindys gražiai susiinstaliuotų, palikti tinkamus tarpus nuo sienų, bei mokėti apdirbti problemines vietas – apie laiptų, radiatorius, vitrininius langus.
Taip pat patyrę meistrai moka gražiai parinkti medienos raštą, bei suderinti susiduriančių nelygių paviršių skirtumus.

Ar medinės grindys braižosi?
Medinės grindys yra iš natūralaus medžio, todėl normalu, kad jos laikui bėgant dėvisi ir braižosi, kaip ir visos kitos grindys. Grindų būklė priklauso nuo to, kaip tinkamai jas prižiūrėsite. Nuo braižymosi medinės grindys gali būti papildomai vaškuojamos. Vaškas suteiks papildomą apsauginę plėvelę nuo drėgmės, purvo ir braižymosi.

Kaip keičiasi medinės grindys laikui bėgant?
Medinės grindys, kaip ir visa mediena, laikui bėgant keičia savo spalvą, dėl UV saulės spindulių ir aplinkos poveikių. Tamsiai alyvuotos medinės grindys pradeda šviesėti, o baltosios pradeda gelsti, bespalve alyva ir lakas įgauna gintarinį atspalvį.
Taip pat šiek tiek gali pakisti ir grindinių lentų matmenys - per sausoje aplinkoje grindys susitrauks, atsiras tarpeliai tarp lentų, o per drėgnoje aplinkoje jos gali susibanguoti ir išsigaubti.
Medinių grindų išvaizda labai priklauso nuo tinkamos jų priežiūros. Daugiau apie medinių grindų priežiūrą rasite kitame mūsų skyrelyje GRINDŲ PRIEŽIŪRA.

Ką daryti, kad medinės grindys išliktų gražios?
Medinės grindys nereikalauja ypatingos priežiūros, reikia tik reguliariai siurbti dulkes ir plauti grindis vos drėgnu skuduru arba specialia šluota, naudojant profesionalias valymo priemones, kurios ilgiau išsaugos grindų spalvą, suteiks joms matiškumo. Prie įėjimų iš lauko reiktų patiesti kilimėlius, kurie neleistų purvui patekti ant medinių grindų ir jų subraižyti ar ištepti.
Reiktų ant dažnai stumdomų baldų kojelių priklijuoti specialius veltinio padukus, kurie apsaugotų grindų paviršių nuo susibraižymo. Daugiau informacijos apie medinių grindų priežiūrą rasite skyrelyje GRINDŲ PRIEŽIŪRA


Domina mūsų produktai, užpildykite užklausą

Susisiekite su mumis

Mūsų specialistai Jums net tik pademonstruos gaminius, suteiks galimybę juos apžiūrėti, bet ir įvertins Jūsų namų sąlygas, paaiškins skirtumus tarp skirtingų grindų rūšių ir patars, kokias grindis būtų tikslingiausia pasirinkti.

+370 37 541303

info@staki.lt

Rekvizitai

"Staki oak floor" gamyklos adresas:
UAB ''Plankmara''
Taikos g.78, Užusalių k.,
Jonavos raj., LT-55333 Lietuva
Telefonas: +370 37 541303
El. paštas: info@staki.lt

 

Mūsų gaminius galite įsigyti: