Medinių grindų įrengimas

Medinių grindų instaliavimas prasideda nuo vizualinio grindų įvertinimo. Montuotojas ar savininkas prieš pradėdamas kloti grindis turi įvertinti grindų kokybę, apdailą, spalvą, išrinkti brokuotas lentas. Turite įsitikinti, kad lentos yra tinkamos montavimui. Jeigu grindys yra ne kokybiškos, kreipkitės į gamintoją. Gamintojas neatsako už grindų kokybę, ar kitas atsiradusias išlaidas, jeigu sumontuosite lentas, su lengvai pastebimais defektais.

Tačiau, turėkite omenyje, kad medinės grindys – tai natūralus produktas su galimais struktūros ir spalvos pokyčiais, kurie yra įtakoti rūšingumo. Taip pat gamintojas neatsako už tai, kad lentų spalva nėra identiška pavyzdžiui, kadangi kiekvienas medis yra savitos spalvos, kiekvienas atspalvis atrodo skirtingai, padengtas ant skirtingos rūšies lentų.
Montuotojas ar savininkas atsako, kad būtų sudarytos tinkamos sąlygos grindų montavimui ir jų eksploatavimui.

Kaip tinkamai sudėti grindis?

Grindų montavimas turi būti vienas iš paskutinių remonto darbų. Prieš pradėdami instaliuoti medines grindis įsitikinkite, kad patalpoje, kurioje bus klojamos grindys, yra baigti visi šlapi darbai, kurie gali padidinti drėgmės lygį. Visa vėliau atsiradusi drėgmė susigers į medines grindis ir jos gali deformuotis. 

Medinės grindys - tai kaip gyvas organizmas, kuris labai jautriai reaguoja į aplinkos pokyčius, ypač į drėgmės kaitą. Vasaros metu, kai yra labai karšta ir drėgna, santykinė oro drėgmė gali pakilti net iki 90%. Drėgmei pakilus virš 65% jau susidaro sąlygos, dėl kurių gali deformuotis medinės grindys. Visa perteklinė drėgmė susigeria į medines grindis ir šios išsigaubia, įgaudamos laivelio formą. Jei taip jau atsitiko, reikia kuo skubiau pašalinti priežastį, kuri įtakojo drėgmės padidėjimą. Medinės grindys gali atgauti savo pradinius išmatavimus, tačiau teks apsišarvuoti kantrybe, kol išgaruos visą perteklinė drėgmė iš jų, tačiau jos gali ir likti šiek tiek pakitusios formos. Tuomet reiktų grindis peršlifuoti, kad neliktų susidariusių nelygumų, ir jas vėl lakuoti ar alyvuoti.

Žiemos sezonu vyksta atvirkštinis procesas, šildymo sezono metu smarkiai sumažėja santykinė oro drėgmė, išsausėja oras. Drėgmei sumažėjus žemiau 45% medis išgarina savo drėgmę, todėl gali atsirasti tarpeliai tarp lentų. Tai natūralus procesas. Norint sumažinti ar išvengti šio proceso, jums reikia įrengti oro kondicionavimo sistemą, kuri leistų išlaikyti tinkamą santykinę oro drėgmę visą jų eksploatavimo laikotarpį, masyvo grindinėms lentoms - 45-55%, dvisluoksnėms parketlentėms – 40-60%.

Antras, labai svarbus kriterijus grindų montavimui yra tinkama kambario temperatūra +18 ± 4 º C. Medinių grindų pakuotės turi būti laikomos 2 paras prieš klojimą toje patalpoje, kur bus montuojamos, kad mediena prisitaikytų prie patalpos drėgmės ir temperatūros. Pakuotes palikite neišpakuotas. Visos aukščiau išvardintos sąlygos turi būti sudarytos likus bent jau savaitei iki grindų klojimo. Netinkamos sandėliavimo sąlygos taip pat gali įtakoti grindinių lentų deformaciją. Nelaikykite medinių grindų drėgname rūsyje!

STAKI ąžuolinės grindys gali būti montuojamos tiesiai ant betono, OSB plokštės, faneros. Pagrindas turi būti lygus (3 mm nelygumas / 2 m2 plote), sausas, apsaugotas nuo iš apačios kylančios drėgmės (pvz. naudojant specialius hidroizoliacinius mišinius). Pagrindas negali būti kamštinis skydas, pūstas polietilenas ir kiti minkšti paviršiai. Betono drėgnumas negali viršyti 2 CM %, OSB plokštės, faneros drėgnumas - 10-12%.

Norint montuoti ąžuolo parketlentes ant šildomo pagrindo, reikia būtinai įsitikinti, kad šildymas visame medinių grindų plote yra paskirstytas vienodai. Be to, temperatūros svyravimo amplitudė turi būti nedidelė, šildant medines grindis. Rekomenduojamas grindų temperatūros pasikeitimas yra nedidesnis kaip 2-4°C  per parą, tiek keliant ar mažinant grindų temperatūrą. Esant įjungtam šildymui, medinių grindų paviršiaus temperatūra niekada neturi viršyti +27°C. Reikia užtikrinti vienodas eksploatavimo sąlygas visų šildomų grindų plote, tam kad neatsirastų tarpelių tarp parketlenčių ar įtrūkimų lentos paviršiuje.

Montuotojas ar savininkas atsako, kad parketas būtų montuojamos tik ant tinkamo pagrindo. Grindų montavimo pagrindas turi būti lygus, sausas, tvirtas, nesutrupėjęs ar kitaip pažeistas, tinkamo storio, švarus nuo kitų statybinių medžiagų, tokių kaip klijai, glaistas, purvas, cementas ar kita. Gamintojas neatsako už parketo kokybę, jeigu jūs pasirinkote netinkamą grindų montavimo pagrindą, netinkamas priemones ar klijus.
Parketo klijavimui naudojami specialūs klijai, tvirtai ir elastingai priklijuojantys grindines lentas prie pagrindo. Jeigu medinės grindys bus klijuojamos prie šildomo pagrindo, pirmiausiai instrukcijoje įsitikinkite, jog jie tam yra tinkami.

STAKI prekiauja vokiškais „STAUF“ klijais, skirtais medinių grindų montavimui:

- elastingi vieno komponento klijai „Stauf SPU-460“
- alyvuotam ar lakuotam parketui „Stauf OSB Parquet glue“
- 2-jų komponentų poliuretaniniai klijai „Stauf PUK-446“.  

STAKI ąžuolinių grindų gamintojas neatsako už parketo kokybę, jeigu jas sumontavote plaukiojančiu būdu, kaip laminuotas grindis, arba suklijavote masyvo grindis ant šildomo pagrindo.
Patartina kreiptis į patyrusius grindų klojimo specialistus, kad tinkamai sumontuotų grindis ir galėtumėte jas eksploatuoti ilgus metus, o ne eksperimentuoti ir bandyti tai atlikti patiems.

Medinių grindų priežiūra ir atnaujinimas

Paskutinis medinių grindų montavimo etapas yra jų padengimas laku ar alyva. Klientui, vertinančiam natūralią medienos išvaizdą, labiau tiktų alyvuotos grindys. Alyva gerai įsigeria į medienos paviršių, kitaip nei lakas, kuris padengia grindis plona plėvele. Be to, alyvuotas grindis yra lengviau atnaujinti. Jums nereikės šlifuoti viso grindų ploto, jei norite atnaujinti nedidelį grindų plotelį. Užteks peršlifuoti tik tą plotelį ir padengti jį alyva. Ankstesnio ir naujo alyvavimo ribų nesimato. Tačiau neapleiskite alyvuotų grindų ir atnaujinkite alyvuotą paviršių pagal gamintojo reikalavimus. Medines grindis, esančias didelio pravaikštumo erdvėje, reikia atnaujinti bent du kartus per metus, vidutinio intensyvumo – kas metus, mažo pravaikštumo erdvėse, tokiose kaip miegamasis, užtenka ir kartą per du metus.
STAKI ąžuolinių grindų gamintojas neatsako už grindų kokybę, jeigu naudojate nespecializuotas apdailos priemones grindims, arba netinkamai jas prižiūrite. Detalias alyvuotų ir lakuotų grindų priežiūros ir atnaujinimo instrukcijas rasite čia.

STAKI prekiauja vokiška „Saicos Premium hardwax-oil“ alyva. Saicos Colour GmbH - tai viena iš pirmaujančių apdailos prekių gamintojų visoje Europoje. STAKI prekiauja šiomis spalvomis: bespalvė (3305), lengvai balta (3409), intensyviai balta (3408), pilka (3417), tiko medžio atspalvio (3428), juodmedžio (3490) ir riešuto atspalvio (3481).

STAKI ąžuolines grindis galite įsigyti jau su galutine apdaila, arba su nepilnai užbaigta apdaila, kurias po montavimo reikia papildomai padengti alyva. Taip pat gaminame sendintas, šukuotas-struktūrizuotas grindis. Turime keturias spalvų kolekcijas: „Classic“„Provence“„Vintage“, "Sylvan". Užsukite į STAKI ąžuolinių grindų galeriją ir išsirinkite jūsų svajonių grindis.

Svarbu nepamiršti, kad medinės grindys pakeičia spalvą, jas padengus alyva ar laku.
Grindų apdailos darbai turi būti atliekami griežtai pagal gamintojo nurodymus, laikantis saugos reikalavimų.
STAKI ąžuolinių grindų gamintojas neatsako už grindų kokybę, jei jūs netinkamai atliksite apdailos darbus arba tam naudosite netinkamus įrankius ar medžiagas.

 

 


Domina mūsų produktai, užpildykite užklausą

Susisiekite su mumis

Mūsų specialistai Jums net tik pademonstruos gaminius, suteiks galimybę juos apžiūrėti, bet ir įvertins Jūsų namų sąlygas, paaiškins skirtumus tarp skirtingų grindų rūšių ir patars, kokias grindis būtų tikslingiausia pasirinkti.

+370 37 541303

info@staki.lt

Rekvizitai

"Staki oak floor" gamyklos adresas:
UAB ''Plankmara''
Taikos g.78, Užusalių k.,
Jonavos raj., LT-55333 Lietuva
Telefonas: +370 37 541303
El. paštas: info@staki.lt

 

Mūsų gaminius galite įsigyti: