Techninė informacija

Techninė informacija

Iš natūralių medžiagų sukurtos STAKI parketlentės gaminamos taip, kad kuo ilgiau džiugintų jus puikia išvaizda ir tikro ąžuolo šiluma. Kiekvieną parketlentę kruopščiai padengiame LED alyva ar laku ir maksimaliai apsaugome nuo įbrėžimų ar aplinkos poveikio. Ši informacija padės ir jums kuo geriau pasirūpinti savo grindimis.

staki_pagrindines foto-29fdad5b38a537c56628e7b76ebb7301.jpg
Medinių grindų priežiūra
icon=0

Medinės grindys yra jautrios drėgmei. Pastovioji santykinė oro drėgmė turi būti 45-55 %, patalpose, kuriose yra suinstaliuotos ąžuolo masyvo grindinės lentos.

icon=1

Alyvuotos ar lakuotos medinės grindys turi būti valomos naudojant specializuotas grindų valymo priemones, kurios ne tik išvalys purvą, bet ir apsaugos grindų paviršių, atnaujins jų atspalvį. Rekomenduojame „Saicos Wash care“ grindų valiklį.

icon=2

Santykinė oro drėgmė patalpose, kuriose suinstaliuotos dvisluoksnės parketlentės, turi būti tarp 40-60 %;

icon=3

Medinių grindų paviršių padengkite poliruokliu ar specialia vaškavimo priemone (rekomenduojame „Saicos wax care“), kurios apsaugo grindų paviršių nuo smulkių mechaninių pažeidimų bei drėgmės. Ypač žiemos sezono metu.

icon=4

Stebėkite, kad nebūtų didesnių kambario temperatūros svyravimų, palaikykite +18 ± 4 º C temperatūrą.

icon=5

Prie įėjimo iš lauko turi būti patiestas kilimėlis, apsaugantis medines grindis nuo iš lauko patenkančio purvo ir drėgmės. Kilimėlis turi būti reguliariai valomas.

icon=6

Dulkes ir šiukšles reiktų surinkti dulkių siurbliu, naudojant specialų antgalį medinėms grindims, kad nepažeistumėte jų paviršiaus, tik tada grindis galima valyti drėgnuoju būdu.

icon=7

Prie baldų kojų turi būti pritvirtinti specialūs veltinio padukai, kad stumdomi baldai nebraižytų grindų paviršiaus. Po kėdėmis su ratukais turi būti patiestas apsauginis kilimėlis, jų judėjimo plote, kad ratukai nepažeistų grindų apdailos.

icon=8

Medinį parketą reikia valyti vos drėgnu, minkštu skuduru, nenaudokite buityje naudojamų cheminių valiklių, kurių sudėtyje yra citrinos aliejaus, silicio ar amoniako, nes galite pažeisti grindų atsparumą arba padaryti žalą būsimam grindų atnaujinimui. Išsiliejus skysčiams ant medinių grindų, kuo skubiau juos pašalinkite, neleiskite įsigerti į medžio paviršių, nes toje vietoje gali atsirasti dėmė arba pasikeisti grindų spalva.

icon=9

Nepamirškite nukarpyti augintiniams nagų, kad nepažeistų medinių grindų paviršiaus. Nuvalykite jų letenas, grįžę iš lauko, kad purvas nesusigertų į grindis ir neliktų nepageidaujamų dėmių.

icon=10

Nenaudokite didelio kiekio vandens, plaudami medines grindis. Vandens perteklius susigers į grindis ir tai įtakos jų galimą deformaciją, gali atsirasti dėmių ant alyvuoto ar vaškuoto grindų paviršiaus.

icon=11

Saulės šviesa ir UV spinduliai įtakoja medienos oksidacijos procesą - mediena sensta, keičia spalvą. Grindų apsaugai pakabinkite užuolaidas ar patieskite kilimą grindų plote, kur daugiausiai patenka tiesioginių saulės spindulių. Patariame, laikui bėgant pakeisti kilimų ir baldų vietas, kad medinių grindų paviršiaus spalva devėtųsi vienodai.

Ką būtina žinoti apie parketlentes?

Mūsų meistrų komanda pasitelkia ir tradicines, ir pažangiausias technologijas, ilgaamžį ąžuolą apdirbdama moderniais būdais, kad sukurtų ypatingas, tvirtas ir unikalias grindis. Staki parketlentės išsiskiria kaip puikus pasirinkimas šildomoms grindims, nes jos yra patvarios, stabilios ir puikiai laidžios šilumai. Šios grindys yra pagamintos iš natūralių medžiagų, todėl nekelia alergijos.

Parketlentės yra dviejų sluoksnių parketas, kuris yra gaminamas pramoniniu būdu klijuojant natūralų ąžuolą ir fanerą. Viršutinis STAKI parketlentės sluoksnis yra 4 arba 6 mm storio, vienos juostos ąžuolo plokštė (lamelė). Natūralus medienos paviršius suteikia malonų šilumos pojūtį jūsų kojoms. Šis sluoksnis bėgant metams iš lėto dėvisi, todėl kuo jis storesnis, tuo daugiau kartų galėsite šlifuoti grindis. Kad grindys tarnautų ilgiau, jos yra padengiamos laku arba aliejumi. Lakas sudaro apsauginį sluoksnį, kuris neleidžia grindims susibraižyti ir dėvėtis. O alyva įsigeria į medieną, užpildo paviršiaus poras, padidina parketo atsparumą aplinkos veiksniams ir pabrėžia medienos natūralų grožį.

Staki parketlentės yra apdorotos tik natūralia LED alyva, be lakiųjų tirpiklių. Turime platų alyvuotų ir lakuotų grindų asortimentą, kuriame interjerų kūrėjai ras įvairiems stiliams tinkamų atspalvių.

Antrasis sluoksnis yra daugiasluoksnė beržo fanera. Beržo fanera yra stipri, tvirta, atspari drėgmei ir puikiai izoliuoja garsą. Fanera pagaminta iš daugybės beržo lukšto sluoksnių, suklijuotų ir suspaustų taip, kad medžio augimo kryptys nesutaptų. Dėl šios priežasties, pakitus temperatūrai ar drėgmei, grindys negali išsiplėsti viena kryptimi ir taip ilgiau atrodo lyg naujos. Būtent dėl faneros stabilumo galite drąsiai rinktis platesnes parketlentes ir nesijaudinti dėl deformacijų. STAKI gamina 180 ir 220 mm pločio parketlentes.
Parketlentės turi išilginius pjūvius iš ilgųjų lentos kraštų, kurie išryškina kiekvieną sujungtą lentą. Parketlentes galima montuoti su medvaržčiais ant medinio pagrindo arba klijuoti tiesiai ant betono. Parketlenčių montavimui nenaudojamas papildomas paklotas. 

Kokias parketlentes kloti ant šildomų grindų?

Šios medinės grindys dažnai klojamos ant šildomų grindų dėl puikaus šilumos laidumo. Renkantis grindis esant šildomai grindų sistemai labai svarbu, kad grindų dangos šiluminė varža nebūtų didesnė kaip 0,15 m²K/W. Kuo mažesnė šiluminė varža, tuo geriau grindys perduoda šilumą į aplinką. STAKI rekomenduoja rinktis 15,5 mm storio parketlentes, kurių šiluminė varža yra tik 0,09 m²K/W.
Norint kloti ąžuolo parketlentes ant šildomo pagrindo, būtina užtikrinti, kad šiluma būtų vienodai paskirstyta visam grindų plotui. Be to, temperatūros pokyčių amplitudė turėtų būti nedidelė. Rekomenduojama temperatūros pokyčio riba yra ne didesnė kaip 2-4 °C per parą, nepriklausomai nuo to, ar padidinate, ar mažinate grindų temperatūrą. Įjungus šildymą, medinių grindų paviršiaus temperatūra niekada neturėtų viršyti +27 °C.